Bu yazıda size günlük cilt bakımımda neleri kullandığımdan bahsedeceğim.
Yaklaşık 2 ay önce aldığım bu ürünleri, her gün düzenli olarak kullanıyorum. Bu süre sonunda ürünler hakkında sağlıklı yorumlarda bulunabileceğimi düşünüyorum. 
Günlük nemlendirici olarak önce Biotherm kullandım, ardından Rexaline, o bittikten sonra da Estee Lauder’a geçiş yaptım. Neden Estee Lauder’a geçtim diye sorarsanız, zaten aklımda Estee Lauder vardı. Sephora’ya alışveriş için gittiğimde Sephora’nın o güne özel Estee Lauder kampanyası vardı ve cilt analiz aracı ile cildimi inceledik. Cildimin neme ve ilk kırışıklıklara karşı  korumaya ihtiyacı olduğunu belirledik ve nemlendiricimi, göz çevresi kremimi ve toniğimi Estee Lauder’dan aldım. Bunların yanında serumlarım da Estee Lauder’dan…

Bu ürünleri kullanım sıram şöyle;
  • Yüzümü temizliyorum (makyajım varsa Sephora makyaj temizleyici köpük ile, yoksa sadece su ile).
  • Estee Lauder Perfectly Clean toniği pamuğa damlatarak yüzümü siliyorum.
  • Ardından Estee Lauder Advanced Night Repair Serum ya da Perfectionist Serum’u kullanıyorum (Bu serumları size bir sonraki yazıda anlatacağım.).
  • Nemlendiricim göz çevresi için fazla yağlı olup butonlara neden olabileceğinden, önce göz çevreme Estee Lauder Advanced Night Repair Eye uyguluyorum ve küçük dokunuşlar ile göz çevreme yediriyorum.
  • Bir süre bekledikten sonra  Estee Lauder Hydrationist nemlendiricimi uyguluyorum.

Estee Lauder Hydrationist, benim günlük nemlendiricim. Normal ve karma ciltler için uygun bir ürün. Ben de karma cilde sahip olduğum için bu ürünü tercih ettim. Özellikle kokusuna aşık olduğum bu nemlendirici, cildimin ihtiyacı olan nemi sağlıyor. Ayrıca sürdükten sonra cildim inanılmaz yumuşak oluyor. 50mL olduğu için rahatlıkla uzun süre kullanılabilir. Ben 2 aydır düzenli kullanıyorum, henüz üçte birini ancak bitirdim.



Estee Lauder Advanced Night Repair Eye, göz çevrem için tercih ettiğim bir ürün.Özellikle göz çevremin yoğun neme ve kırışıklığa karşı yardımcı bir ürüne ihtiyacı vardı. Advanced Night Repair Eye, bu isteklerimi karşılayan bir ürün oldu. Ancak kullanırken çok dikkatli olunması lazım. Yanlışlıkla gözünüze kaçırırsanız çok fena yakıyor = ) Yine 2 aydır kullanmama rağmen çeyreğini bile bitiremedim. Çok bereketli bir krem = )



Estee Lauder Perfectly Clean günlük kullandığım toniğim. Bu ürünü alana kadar düzenli tonik kullanmıyordum. Hatta hemen hiç tonik kullanmıyordum. Ancak siyah noktalarım ve gün içinde cildimde oluşan yağlanmanın hemen hemen yok olmasından sonra, “Neden daha önce tonik kullanmadımm?!?” diye kendi kendime kızdım = ) Şişeyi ilk gördüğümde bu tonik asla bitmez dedim, ama şimdiden yarısından fazlasını tükettim.

Genel değerlendirmeye gelirsem;
  • Yüzümde, özellikle de göz çevremde yer alan kırışıklıkların açıldığını farkediyorum. Bu nedenle doğru ürünler seçtiğimi düşünüyorum.
  • Daha önce hangi ürünü kullandıysam kullanayım, hep burun bölgemde ya yağlanma ya da kurumaya neden olurdu. Bu ürünler ile burun bölgemde hiçbir sorun yaşamıyorum.
  • Çok gözenekli bir cildim yok, ancak özellikle burun bölgemde ve çene bölgemde siyah nokta ve gözenek sorunu yaşayabiliyordum. Bu ürünler ile birlikte komedon kullanmaya da başladım ve gözenek sorunum bitti diyebilirim.
  • Tonik, serum, göz çevresi kremi ve nemlendirici cildin için çok fazla diye yorumlar aldım. Ancak bunların cildimde herhangi bir sivilce, kızarıklık ya da soruna neden olmadığını söylemek istiyorum. 
  • Bu 4 ürün artık benim için vazgeçilmez. Cildim çok yumuşak, ihtiyacı olan neme sahip ve sağlıklı. 

Siz de karma cilde sahipseniz ve cilt bakım ürünlerinizi yenilemek istiyorsanız, Estee Lauder’ı size gözü kapalı önerebilirim. 

Reklamlar